Yaz Spor Okulları’nda Yetenekli Sporcular Tespit Edilecek

4

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan Yaz Spor Okulu’nda bu sene 38 antrenör eşliğinde, 18 branşta, 3 bine yakın kişiye eğitim verildiği bildirildi. 7 Ocak Stadyumu’nda “Bu yaz mutlaka spora başlamalısın” sloganıyla düzenlenen açılış töreni ile Yaz Spor Okulları başladı. Ücretsiz olan kurslarda 5 ile 18 yaş arasında öğrenciler, Voleybol, Eskrim, Yüzme, Satranç, Taekwondo, Tenis, Futbol, Masa Tenisi, Basketbol, Judo ve Atletizm gibi branşlarda eğitim alacak.
Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir törende yaptığı konuşmada, “Yaz Spor Okulları’nın amacı; spor tesislerinde, insanlarımıza spor kültürünü aşılamak ve gençlere bilinçli spor yaptırarak yaz tatilini en şekilde değerlendirmelerine katkı sağlamaktır. Milli takımlara alt yapı oluşturmak ve bütün takımlara sporcu yetiştirmek için çalışma yapıyoruz. Bu sene Mersin’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda Fatih Avan ve Burcu Ayhan ilimizin gururu oldular. Bu çocuklarımız bu yaz spor okullarından yetişti. Yarın Allah nasip ederse olimpiyatlara da neden buradan çıkan bir çocuğumuz gitmesin. İnşallah bunu da başaracağız. Bugün Osmaniye, Kadirli, Korkut Ata Üniversitesi işbirliği ile 10 bin çocuğumuza spor yaptırıyoruz. Yaz Spor Okulumuzda ise müdürlüğümüzde görevli antrenörler tarafından farklı branşlarda eğitim verilecek. Ayrıca Yaz Spor Okulları’nda yetenekli sporcuların da tespit edilmesi sağlanacak” dedi.

Yaz Spor Okulu açılış törenine Belediye Başkan Vekili Mustafa Balkaya, İl Kültür Müdürü Ahmet Tabur, kurslarda görev alacak antrenörler ile çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı. Tabur ve Balkaya açılış sonrası futbol ve basketbol oynadı.

Ali Celal KAYMAK