Yaz Gençlik Kampları Bayramdan Sonra Devam Edecek

ADM_5423

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Osmaniye Aslantaş Doğa Kampı sona erdi. Türkiye’nin dört bir yanından Osmaniye Aslantaş Doğa Kampı’na katılan 450 genç, bir hafta boyunca unutulmaz anlar yaşadı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği Yaz Gençlik Kampları’nın bir ayağı olan Osmaniye Aslantaş Doğa Kampı bir hafta boyunca muhteşem etkinliklerle geçti. Okulların tatile girmesiyle birlikte Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençler unutulmaz bir tatil geçirdi. Projeye katılan gençlerin evlerinden çıkmalarından kamp dönemi sonrası evlerine ulaşmasına kadar geçen süre içerisinde bütün ihtiyaçları Bakanlık tarafından karşılandı.

‘İYİLİK AĞACI’ PROJESİYLE EMPATİ KURDULAR

Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘İyilik Ağacı’ projesi kamplarda bu yıl ilk defa uygulandı. Gençler,  görme ve bedensel engelli kişilerin ruh halini anlamak amacıyla belli bir süre gözleri bağlı yürüdü, koltuk değnekleriyle dolaşarak engellilerin yaşamdaki zorluklarını anlamaya çalıştı.

MİLLİ OKÇULARA TAŞ ÇIKARTTILAR

Uzman eğitimciler tarafından güvenlikli bir şekilde verilen ok atma dersleri ile kampçılar okçuluk sporunu yakından tanıma fırsatı buldular.

PAİNTBALL İLE STRES ATTILAR

Kamuflaj giysilerini giyip kasklarını takan gençler, boya atan silahlarla paintball oyununun heyecanını yaşadı. İlk olarak deneyimli eğiticilerden oyun hakkında bilgi alan kampçılar, daha sonra oyuna geçti. Paintball oyunu için iki takım kuruldu ve kıyasıya mücadele edildi. Mavi ve yeşil takım olarak kurulan oyunda yer alan gençler, takım olma ruhu, birlikte hareket edebilme becerisini geliştirdiler.

Osmaniye ve Gaziantep’in tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak ve kültürel zenginliklerini gençlerle paylaşmak amacıyla geziler düzenlendi. Hayvanat Bahçesi İçerisinde ata binen kampçılar bol bol fotoğraf çektirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ UNUTMADILAR

Atatürk Gençlik Merkezinin Yapmış olduğu Ramazan ayı kültürel etkinlikleri kapsamında Hacivat Karagöz, Semazen Gösterileri, Ney, Gitar, Keman Dinletisi ve ilahi konseri verdi.

KAMPIN VAZGEÇİLMEZLERİ; TİYATRO, MÜZİK VE HALK OYUNLARI

Farklı bölge ve illerden gelen genç kampçılar, kendi yörelerine özgü halk oyunları ve müzikleri diğer bölgelerden gelen arkadaşlarına tanıtma fırsatı buldular. Folklor sergileyen gençler birbirlerini daha yakından tanıdılar.

Gençlik ve Spor Bakanlığının, iş birliğini öğretmek, keşfedilmemiş yetenekleri gün yüzüne çıkarmak, kültürler arası dayanışmayı sağlamak, farklı bakış açıları kazandırmak, ön yargıları yıkmak, sorumluluk bilincini aşılamak ve Bakanlık hakkında bilgi sahibi olması amacıyla düzenlediği Yaz Gençlik Kampları, 2. Etap Olarak Bayramdan sonra devam edecek.Haber Merkezi