Yaşlıları Sevindiren Ziyaret

ya+şl¦-lar

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla ziyaretlerde bulunarak, çeşitli hediyeler verdi.

Tarhan, yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek bir süre onlarla sohbet ettikten sonra sorunlarını ve istekleri dinledi.

Yaşlılara her yönüyle sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek, yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran en değerli varlıklar olduğuna dikkat çeken Tarhan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Türk toplumunun geçmişten günümüze taşıdığı en önemli özelliklerinden birisi yaşlılarına karşı gösterdiği sevgi ve saygıdır. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran en değerli varlıklarımızdır. Geleceğimize ışık tutan kaynaklardır. Toplumdan kopmayan, yüreği genç, anlayışlı, tecrübeleriyle gençlere ve bizlere yol gösteren yaşlılarımız, çevresine anlam katan en önemli değerlerimizdir.

Onları bugün değil her zaman hatırlayarak, yalnız olmadıklarını hissettirmek bizim en önemli görevimiz. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. elleri öpülesi büyüklerimizin Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, nice sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler temenni ediyorum” dedi.

Bu arada asıl mesleği hekimlik olan Tarhan, bazı yaşlıları muayene ederek, sağlık konusunda dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

Ziyaretinden memnun olan yaşlılar ise Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’a,  kendilerini sık sık ziyaret etmelerini isteyerek, kendilerini unutmadığı için teşekkür ettiler.

Ayrıca ziyaret edilen Belediye Emeklisi Dede Doğan ise Belediye Başkanı’na sevgi gösterisinde bulunarak, ilk defa bir belediye başkanının kendisini ziyaret etmesinin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.menderes ÖZAT