Vali Dr. Mehmet Oduncu’nun Şehitleri Anma Günü Mesajı

vali

Osmaniye Valisi Dr. Mehmet ODUNCU, 18 Mart  Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Oduncu, mesajında şunları söyledi:

Tarih boyunca vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Yüce Milletimiz, gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmıştır. Şehit ve gazilerimizin hiçbir değerle ölçülemeyecek fedakârlıkları, milletimizin güzel vatanımızda tarih boyunca özgür yaşamasını sağlamıştır. Yakın tarihimizde kazanılan Çanakkale Zaferi de şüphesiz milletimizin var oluş mücadelesinin eşsiz destanlarından biridir. Çanakkale Zaferi, sonuçları itibarıyla, dünya tarihini de etkileyen dönüm noktalarından biri olmuştur. Milletimizin imkânsızlıkları yenecek derecedeki vatan sevgisi, dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirtmiştir.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy Çanakkale şehitlerine yazdığı şiirinde “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın, Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın” diyerek,  kahraman vatan evlatlarına, milletimizin minnet ve şükran duygularını ifade etmiştir. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Milletimiz mukaddes vatanımızın korunması için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların emanetine kararlılıkla sahip çıkacaktır. Birlik ve beraberliğimiz ile bu ruhu koruduğumuz sürece inanmalıyız ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.

18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle, Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden ve vatanını canından aziz bilen tüm kahraman şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şehitlerimizin yakınları ile Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Valilik basın