Uz. Dr. Osman ATILGAN: “Geçmişimiz referansımız, özgüvenimiz ise tamdır”

osman atılganSaadet Partisi Toprakkale Belediye Başkan Adayı Uz. Dr. Osman ATILGAN seçildiği taktirde hizmet için çalışacaklarını söyledi.

Osman ATILGAN 22 yıllık meslek yaşamında başarının özveri ve ekip çalışmasından geçtiğine inandığını,  özverimiz ve gayretimiz konusunda Toprakkale’nin endişesi olmasın. Herkesle barışık olacağız. Geçmişimiz refaransımızdır, özgüvenimiz ise tamdır. Herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışı içinde yönetime sizlerin katılımını sağlamak için kent konseyi kuracağız. Donanımlı bir AR-GE ekibi oluşturarak Toprakkale’nin büyüyen, gelişen, modern bir ilçeye dönüşmesi için projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz dedi. Bu çerçevede bazı projelerini de açıklayan Uz. Dr. Osman ATILGAN şunları söyledi.

Belediyemiz geçmişiyle barışık hale getirilecek bütün imkanlar zorlanarak başta işçi alacakları olmak üzere kurum, kuruluş ve kişilere olan borçlar ödenerek hizmeti engelleyen prangalardan kurtarılacaktır. Yetki ve görev alanımıza giren her yer hiçbir ayrım yapılmadan TOPRAKKALE kabul edilerek ve adalet gözetilerek hizmetten payını alacaktır. Hizmette aciliyet sıralaması yapılarak en acilinden başlamak üzere belediyenin tüm görev sorumluluklarını aksamalara meydan vermeden yerine getirilmesi sağlanacağını ifade etti.

Hizmetin etkili ve kalıcı sürdürülebilmesi için konularda uzman ve nitelikli personel istihdam edilecek ya da yetkin kuruluşlardan hizmet alımı yapılacağını söyleyen Saadet Partisi Toprakkale Belediye Başkan Adayı Uz. Dr. Osman ATILGAN, akılcı yatırımlarla iş ve hizmet imkanları üretilecektir.

Alt yapısı tam olan yerlerde hemen olmak üzere asfalt ve parkesiz yol bırakılmayacak,  alt yapısı eksik olan yerlerde ise alt yapı tamamlandıktan sonra süratle asfaltlama ve parke işleri tamamlanacaktır. Sivrisinek mücadelesi kesintisiz sürdürülecektir.  İtfaiyemizin hizmetlerini sağlıklı yürütebilmesi için şehrimizin en uygun yerlerine yangın vanaları koyulacak ve araç parkı geliştirilecektir. “Bugün sendeyse yarın bende”  mantığıyla cenaze ve taziye hizmetleri tamamen bir belediye hizmeti olarak sunulacak ve ücretsiz olacaktır tüm Toprakkaleli hemşerilerimin desteklerini bekliyorum diyerek konuşmasını tamamladı.

Saadet Partisi Toprakkale Belediye Başkan Adayı Uz. Dr. Osman ATILGAN’ın öz geçmişi

1968 yılında dünyaya gelen Osman ATILGAN İlkokulu Osmaniye Cumhuriyet İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Osmaniye İmam Hatip Lisesi’nde Bitirdi.

1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1998-2002 yılları arasında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Radyoloji Uzmanı oldu.

Derman Polikliniği, Sevgi Tıp Merkezi, Kutup Ortak Sağlık Birimi ve Sevgi Hastanesi gibi sağlık alanında hizmet veren kurumların kurucu ortağı oldu.

22 yıllık hekimlik görevinde devlet kurumlarında ve özel sektörde hekimlik ve idarecilik görevlerinde bulundu.

Halen Özel Osmaniye Sevgi Hastanesinde Radyoloji Uzmanı ve Başhekim olarak çalışmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Osman ATILGAN orta derecede İngilizce, çok az Kürtçe ve Arapça biliyor.

Gençlik yıllarında lisanslı olarak futbol oynayan Osman ATILGAN, Boks, Kick Boks ve Muay Thai sporlarına hizmet etmek üzere bu spor dallarının Osmaniye İl temsilciliklerinde bulundu.

Atılgan Spor Kulübü kurucusu ve başkanlığını yapmaktadır.

Halen Osmaniye Amatör Spor Klüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olan Osman ATILGAN, aynı zamanda Osmaniye Çevre Kültür ve Ahlak Derneği (AKÇEV), Osmaniye Sağlıkçılar Derneği(OSAD) ve Osmaniye Tabip Odası üyeliklerini yürütmektedir.

İbrahim SEYREK