Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşu törenle kutlandı

polisTürk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümü Osmaniye’de kutlandı. Bu seneki kutlama törenleri sade programlarla kutlandı.

İlk olarak Devlet Bahçeli Meydanı Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi. Osmaniye İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ile Şehit Polis Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği (OŞAD) Başkanı Mahmut Kaplan, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ceren, törene katılan personellerinin Polis Günü’nü kutladı. Bu arada bir firma tarafından da polis müdür, amir ve memurlarına kırmızı ve beyaz karanfillerden dağıtılarak polis günleri kutlandı. Polis haftası etkinliklerinde bu yıl kokteyl ve tören yürüyüşü gibi etkinliklerin, 30 Mart 2014 günü yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde alınan güvenlik tedbirleri nedeniyle düzenlenmediği belirtildi.
Çelenk sunumunun ardından Vali Dr. Mehmet Oduncu’nun Türk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümü mesajı 155 Haber Merkezi aracılığı ile telsizden anons edildi. Vali Oduncu mesajında şunları söyledi: “İlimizin çok değerli Emniyet Mensupları; Kamu düzeninin sağlanması demek bir ülkede, bir toplumda huzurun olması ve insanların güvenli şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri demektir. Bu büyük sorumluluk sizlerin üstündedir. Polis Teşkilatımız kamu düzeninin temini, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması, insan haklarının korunması, hukukun üstünlüğünün sağlanması amacıyla büyük özveriyle çalışmakta ve layıkıyla görevini  yerine getirmektedir. Sizleri ne kadar güçlü, disiplinli ve profesyonel olarak görürsek kendimizi o kadar güvende hissedeceğimizi asla unutmayınız. Bu anlamlı gününüzü ailelerinizle birlikte kutluyor, polis şehitlerimizi rahmetle anıyor. Gazilerimize sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.”

Buradaki törenin ardından Emniyet Müdürlüğü makamına geçen İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, burada tebrikleri kabul etti.

Diğer yandan kuruluş yıldönümü haftası nedeniyle Şehit Aile yakınları ile Gaziler de ikametgahlarında emniyet personeli tarafından ziyaret edildi. Ayrıca şehitlik de ziyaret edilip, şehitler için dua edildi. Akşam namazına müteakip de Büyük Cami’de Mevlid-i Şerif okutuldu.

Ali Celal KAYMAK