Şair Özdemir, Osmaniye’yi temsil etmeye devam ediyor

şair

Osmaniye’nin gönüllü Turizm Elçisi olan ve bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında katıldığı çeşitli etkinliklerde Osmaniye’yi başarı ile tanıtan Şair İbrahim Özdemir, son olarak geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen bir programa katıldı. Yalvaç Barış, Kardeşlik, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul Bayrampaşa Yücel Çakmaklı Konferans Salonu’nda 22 Mart günü düzenlenen Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gecesi’ne katılan Şair Özdemir, hem Osmaniye’yi tanıttı hem de izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Dernek Onursal Başkanı Yusuf Ezel, düzenlenen Çanakkale ve Şehitleri Anma Gecesi’ne iştirak eden davetlilere teşekkür ederek, “Hepinize ve hepimize tavsiyem; bu geceden alacaklarımızı alalım. Biz nasıl bir vatanda yaşıyoruz, inşallah idrak edelim. Bizim için can verenlerin ruhlarını sızlatmayalım, sudan sebeplerle birbirimizi incitmeyelim, değerlerimize sahip çıkalım. Bu gecelerin bizi uyandıracağına inanıyorum. İnşallah daha özel geceleri yaşamak ve yaşatmak dileği ile cenabı Allah’ın nusratı hepinizin üzerinize olsun” dedi. Başkan Ezel, programa katılan Şair İbrahim Özdemir’e de ayrıca teşekkür etti.

Programda; Kur’an tilaveti yapıldı. Çanakkale’nin anlatımı yapıldı, şiirler ve ilahiler okundu, tiyatro sunumu yapıldı. Osmaniyeli Şair İbrahim Özdemir ise Çanakkale ile ilgili okuduğu kahramanlık şiirleri ile izleyicilerden büyük ilgi gördü ve alkışlandı.

Geceye AKP İstanbul Milletvekili emekli Tümgeneral Şirin Ünal, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner ve çok sayıda davetli katıldı.

Ali Celal KAYMAK