Şair İlkan, Yayla Sakinlerine Şiir Şöleni Sundu

DSC_7848

Osmaniye’nin Zorkun Yaylası’nda ilk kez bir Ramazan etkinliği düzenlendi. Osmaniye Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz akşam Zorkun Yaylası Şenlik Tepesi’nde geleneksek Ramazan etkinlikleri programı ile birlikte Ahmet Selçuk İlkan konseri düzenlendi. Şenlik Tepesini dolduran yüzlerce kişi farklı bir Ramazan gecesi yaşadı.

Geleneksel çocuk eğlenceleri ile başlayan Zorkun’daki Ramazan etkinlikleri ilizyonist, ateş şov ve sema gösterileri ile devam etti. Teravih namazından sonra duygusal şiirleriyle tanınan Ahmet Selçuk İlkan sahne aldı. Şair İlkan, okuduğu şiirlerle herkesi kendinden geçirirken, saz heyeti ise bestelenen şiirlerinden şarkıları seslendirdi. Ahmet Selçuk İlkan, “Sayın belediye başkanımız bizleri buraya davet ettiğinde tereddütsüz hemen koşup geldik. Kendisine sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Biz bu toprakların çocuğuyuz. Adana’da doğdum ve büyüdüm. Bu şiirleri bana bu toprakların insanları yazdırdı. Onların duygularına tercüman oldum. Ben bugün Osmaniye’de olmaktan, sizlerle birlikte Zorkun’da olmaktan çok mutluyum” dedi.

ZORKUN’DA İLK RAMAZAN ETKİNLİĞİ

  Programda konuşma yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise, ilk kez Zorkun Yaylası’nda Ramazan etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Her gün Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediğimiz etkinlikleri, bu yıl şehrimizin 7 ayrı noktasına taşıdık. Bu noktalardan biri olarak da Zorkun yaylamızı seçtik. Bu alanı dolduran yayla sakinlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Bizi kırmayarak etkinliğimize katılan Ahmet Selçuk İlkan Beye de huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bize unutulmaz bir gece yaşattı” diye konuştu.

“ZORKUN VE İDEĞER YAYLALARIMIZ BİZLER İÇİN ÖNEMLİ”

Osmaniye’deki Zorkun ve diğer yaylaların kendileri için önemli olduğunu ifade eden Kara, başta Zorkun olmak üzere yaylalara imkanları ölçüsünde hizmet götürdüklerini dile getirdi. Başkan Kara, bu yıl meclis kararı ile Zorkun Güzelleştirme Derneği’nden de belediye olarak tüm yetkileri aldıklarını söyledi.

ZORKUN ÇOCUK ŞENLİĞİ 18 AĞUSTOS’TA

Her sene geleneksel olarak yapılan Zorkun Yaylası Çocuk Şenliği’nin bu sene 25.’sini düzenleyeceklerini dile getiren Başkan Kadir Kara, Ramazan bayramının hemen ardından 16.17.18 Ağustos tarihlerinde 25. Zorkun Yaylası Çocuk Şenliği’ni yapacaklarını ve bugün itibari ile etkinliklere start verdiklerini söyledi.

Programa MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, MHP İl Başkanı Fahri Kuyulu, MHP Merkez İlçe Başkan Vekili Yusuf Çomu, MHP MYK üyesi İbrahim Karayiğit, MHP Kadirli İlçe Başkanı Çağlar Balcılar, MHP Kadın Kolları Başkanı Selma Yücel ile çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Kadir Kara program sonunda Ahmet Selçuk İlkan’a teşekkür plaketi ile birlikte çeşitli hediyeler verdi.Ali Celal KAYMAK