OSTED, KOSGEB işbirliğinde İhracat Stratejisi Eğitim Semineri

OSTED’den İhracat Stratejisi Eğitim Semineri 2

Osmaniye Teknik Elemanlar Derneği (OSTED), KOSGEB işbirliği ile yürütülen Tematik Destek kapsamında, işletmelerde kurumsallaşma ve yönetim kapasitelerinin arttırılması tematik projesi içerisinde yer alan İhracat Stratejisi Eğitimi verildi.

OFİSSET İhracat Sorumlusu Endüstri Mühendisi Fatih NESİL tarafından Osmaniye Teknik Elemanlar Derneği konferans salonunda düzenlenen seminere katılan OSTED üyeleri, stratejik önem arz eden konular hakkında detaylı bilgi aldı.

OSTED Dernek Başkanı Beytullah TER, KOSGEB ile yürütülen Tematik Proje kapsamında İhracat Stratejisi Eğitim Semineri’nin proje başlangıç aşamasında yapılan anketlerin değerlendirilmesi sonucunda talep edilenler arasında bu eğitimin yer aldığını ve bu eğitimin yurt dışıyla aktif iş bağlantıları yürüten eğitmen ve tecrübeli rehber tarafından verilmesinin daha çok katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Ter, bu talep doğrultusunda Dış Ticaret konusunda uzman ve aktif olarak bu görevi yapan bir eğitmenin bu konuya daha vakıf olacağını tahmin ederek, bu doğrultuda eğitmen seçtiklerini ve eğitimlerin devam edeceğini ifade etti.

Dernek Genel Sekreteri Mehmet Salih ACAR; “Projemiz kapsamında önümüzdeki günlerde bu tür eğitimlerin devam edeceğini, üyelerimizi ve taleplerin olması doğrultusunda katılmak isteyen diğer iş adamlarımıza da bu konularda eğitim seminerleri verilecek ve eğitimler sertifikalandırılacaktır” dedi.

Ali Celal KAYMAK