Osmaniyespor Yönetiminden Çağrı

100_4126

Osmaniye 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde şampiyon olduktan sonra terfi maçını kazanarak Bölgesel Amatör Lig’i (BAL) terfi eden Osmaniyespor 2011 Kulübü, destek bekliyor. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Kulüp Başkanı Muhittin Çenet, yönetimin Nuh Kurt ile yola devam kararı aldığını söyledi.

Kulübün Olağan Genel Kurul’unu yaptığını belirten Basın Sözcüsü Osman Turunç, “Osmaniyespor 2011 Kulübü Yönetim Kurulu olarak düşüncemiz; Osmaniye’deki sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile Osmaniyespor’u seven büyük bir yönetim kurulu oluşturmaktır. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Biz, Osmaniyespor yönetiminde görev almak isteyen, ben bu işi yaparım, Osmaniyespor için gece-gündüz çalışırım diyenleri bu yönetime alacağız. Bunun için olağanüstü kongre de yapacağız. Yeni dönemde devam kararı aldığımız Nuh Kurt hocamız da çalışmalarına başladı. Hocamız tüm ekibini kurmakla görevlendirildi. Ben tekrar tüm Osmaniyelilere sesleniyorum; Eğer Osmaniyespor7u seviyorsanız ve iyi bir yere gelmesini istiyorsanız, lütfen hep beraber el ele destek verelim. Osmaniyespor’u eski günlerine ve layık olduğu yerlere kavuşturalım” dedi.

Kulüp Başkanı Muhittin Çenet ise olağanüstü kongre ile yönetimi güçlendirmeyi planladıklarını belirterek, “Bilindiği gibi zorlu bir sezon sonunda takımımız Bölgesel Amatör Lige yükseldi. Yeni sezon hazırlıklarımıza başladık. Mevcut hocamız Nuh Kurt ile yeni sezonda da çalışma kararı aldık. Yönetimimizi de güçlendirmek için çalışma yapıyoruz. Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ve Belediye Başkanı Kadir Kara’dan takıma destek olmalarını bekliyoruz. Ben destek vereceklerine de inanıyorum. Osmaniye’de insanlarımız futbola susamış durumda. Başarı için birlik ve beraberlik içinde olmamız şarttır. Bu nedenle işadamlarımıza ve herkese görev düşüyor. Bu konuda siz basın mensuplarından da destek bekliyoruz” diye konuştu.

Antrenör Nuh Kurt, kendisine güvenen yönetimi ve Osmaniyeli futbolseverleri mahcup etmemek için elinden gelen çalışmayı yapacağını belirterek, “Bana bu görevi tekrar veren yönetime teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezon Osmaniyespor 2011 takımının antrenörü olarak görev yaptım ve birlik, beraberlik içinde taraftarın da desteği ile takımı BAL’a çıkarmayı başardık. Bundan sonra sorumluluğumuz daha büyük. Hedefimiz takımımızı profesyonel lige çıkarmak. Bunu da birlik ve beraberlik içinde yapabiliriz. Çünkü en büyük eksikliğimiz birlikte olamamak. Bunu başarırsak, takımımız da başarılı olur” şeklinde konuştu.Ali Celal KAYMAK