Osmaniye’nin Yeni Valisi Dr.Mehmet Oduncu Görevine Başladı

DSCN3503

Yeni görevine başlayan Osmaniye Valisi DR. MEHMET ODUNCU,”Cebelibereket’in mirası olan, ekonomisi her gün daha çok güçlenen, doğu ile batıyı birbirine bağlayan, stratejik öneme sahip, ülkemizin farklı bölgelerinden gelen insanların birlik-beraberlik içinde yaşadığı Osmaniye ilimize vali olarak hizmet edecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Osmaniye Valiliğine atanan Dr.Mehmet Oduncu, dün limize gelerek  yeni görevine törenle başladı.

Vilayet konağı önünde dün saat 14.45’te düzenlenen  törenle karşılanan Vali Dr.Mehmet Oduncu’nun güler yüzlü sempatik çalışkan sorumluluk duygusuna haiz  bir insan olması  dikkati çekti.

Karşılama törenine Osmaniye Vali Yardımcıları Yusuf Özdemir, Ali Çağlar, Nail Anlar, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Garnizon Komutanı Alb.Ersin Kaya, İl Emniyet Müdürü Tayfir Erdal Ceren, Jandarma Komutanı Yrb.Tayfun Dündar, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Selçuk Acar, daire müdürleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldılar.

  Valilikteki şeref defterini imzalayan Vali Dr.Mehmet Oduncu, göreve başlaması ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

   “Bakanlar Kurulunun 02 Ağustos 2013 tarih ve 2013/5197 sayılı Kararnamesi ile atanmış olduğum Osmaniye Valiliği görevime 21 Ağustos 2013 tarihi itibariyle başlamış bulunuyorum.Daha önce Osmaniye’ye hizmet için büyük çaba gösteren önceki valimiz Celalattin Cerrah’a da şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Cebelibereket’in mirası olan, ekonomisi her gün daha çok güçlenen, doğu ile batıyı birbirine bağlayan, stratejik öneme sahip, ülkemizin farklı bölgelerinden gelen insanların birlik-beraberlik içinde yaşadığı Osmaniye ilimize vali olarak hizmet edecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum. Aynı zamanda bu şerefli görev ve emanetin ağır sorumluluğunun bilincindeyim.

Hizmetlerimizi vatandaşlarımıza daha sağlıklı ulaştırabilmek için milletvekillerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, yerel yönetimler, üniversitemiz, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve çalışkan halkımızla beraber en doğru, en akılcı fikirlere ulaşarak, mesai mefhumu gözetmeden hep birlikte şehrimize hizmet etme azmi ve gayreti içinde olacağız.İnsan odaklı hizmet vereceğiz.Vali; milletine hizmet eden devletin valisi olmalıdır.Ben bu düşüncenin ışığında hizmet için 24 saat çalışacağım.Kurumlarımızın da halkımıza daha verimli bir hizmet sunmalarını sağlayacağız.

Görev yapacağımız süre zarfında, halkımızın tüm dertleriyle dertlenerek çözüm üreteceğimize, ilimizin kalkınmasını ve refah düzeyini arttırmak için tüm mesai arkadaşlarımla birlikte planlı ve somut projelere dayalı olarak gönül birliği içerisinde hizmet edeceğimize yürekten inanıyorum.Allah utandırmasın.

Bugüne kadar ilimize yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, birlikte daha güzel bir Osmaniye’ye ulaşmak dileğiyle; Selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Biz de basın olarak yeni valimiz Dr.Mehmet Oduncu’ya ilimize hoş geldiniz diyor, hizmet yolunda yanında olduğumuzu ifade ederek çalışmalarında başarılar diliyoruz.Hasan KILIÇ