OSMANİYE’DE BİR İLK… BEBEK VE KADIN SPA MASAJ MERKEZİ  AÇILDI

Osmaniye de bir ilk ELYSİUM baby spa ve Kadın Masaj Merkezi.

Bayan fizyoterapi mezunu işinde tecrübeli bayan personellerle

Sadece bayan müşterilere  masaj hizmeti veren ve ayrıca bebekli ailelere muhteşem bir deneyim şansı tanıyan bir merkez konumundaki

ELYSİUM Bebek ve Kadın Spa Masaj Merkezi hizmete girdi.

Raufbey Mahallesi 9545 sokak 5-A Yaşam İş Merkezi A Blok kat 3 20 Nolu adreste işletmeciliğini Osmaniye’de OSTİN medikal sektörünün ortaklarından  Rıdvan Türk’ün eşi, kadın girişimci Hatice Tuğba Türk’ün yaptığı salonda bebeklere ve annelere özel mesaj hizmetinin yanı sıra, bebeklere süt banyosu hizmeti de veriliyor.

İngilizce dilinde Cennet Bahçesi  demek olan Elysium Baby ve kadın spa masaj salonunda verilen başlıca hizmetler hakkında bilgi veren Hatice Tuğba Türk şunları söyledi:

 “Osmaniye’de bir İLK olan merkezimizde Jakuzi süt banyosu masaj ve anı fotoğrafı hizmeti veriyoruz. Kadınlar için kupa masajı bölgesel masaj hizmeti veriyoruz. Kendini özel hisseden bütün anneleri ve bebeklerini bekliyoruz. Randevu sistemi ile hizmet veriyoruz” Dedi.

BABY SPA

BEBEK MASAJI

BEBEK SÜT BANYOSU

BEBEK HİDRO TERAPİ

ANI AMAÇLI FOTOĞRAF

BAYAN MASAJ:

BÖLGESEL MASAJ

KLASİK MASAJ

KUPA MASAJI

AROMA TERAPİ MASAJ

ELYSİUM BABY ₺ KADIN SPA MASAJ MERKEZİ

0 (542) 148 25 80

MASAJIN FAYDALARI NELERDİR?

Birçok kişi masajı keyif almak için yaptırmaktadır. Ancak masaj yaptırmak, vücut sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Kişilerin daha sağlıklı bir vücuda sahip olması için düzenli olarak masaj yaptırması gerekmektedir. Masaj sayesinde, fiziksel ve ruhsal olarak iyileşme ve korunma kazanılmaktadır.

Masajın faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Depresyon riskini uzaklaştırır.
 • Masaj, cilt yüzeyindeki kırışıklıkların ve yara izlerinin giderilmesinde etkilidir.
 • Daha pürüzsüz ve parlak bir cilt yapısına sahip olunmasını sağlar.
 • Vücuda sağladığı katkılar sayesinde, birçok rahatsızlığın meydana gelme riskini azaltır.
 • Kişilerin yorgunluğunun giderilmesini sağlar.

Masajın Vücuda Faydaları Nelerdir?

Masaj, steril ortamlarda ve işinde uzman kişiler tarafından yaptırıldığı zaman faydalıdır. Aksi halde, kişilerin sakatlanmalarına kadar yol açabilmektedir. Masaj yapacak kişinin, bu aktivite üzerine eğitim alması ve vücuttaki önemli noktaları iyi tanıyor olması oldukça önemlidir. Vücutta bulunan belirli noktalar, bazı sağlık sorunlarının çözümünü meydana getirmektedir. Özellikle kronik ağrı sorunu yaşayan kişilerde, belirli vücut noktalarına uygulanan masajlar, kişilerin iyileşmesi üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Masajın vücuda faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Masaj sırasında kan hücrelerinin sayısında artma meydana gelir. Bu durumda, kişilerin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
 • Kas sıkışmalarının giderilmesini sağlar.
 • Masaj, kişilerin postür bozukluklarında ve omurga sağlıklarının korunması için tercih edilmektedir.
 • Kronik kabızlık sorununun giderilmesini sağlar.
 • Metabolizmanın hızlanmasını sağlar.,
 • Vücuttaki ödemin atılmasını sağlar.

Masaj Kaç Günde Bir Yaptırılmalıdır?

‘Masaj kaç günde bir yaptırılmalıdır?’ sorusu, kişilere göre değişiklik göstermektedir. Özellikle ofis ortamında ve sürekli masa başında çalışan kişilerin; kas, boyun, bel, kol ve bacak ağrılarının meydana gelmesi oldukça yüksektir. Bu kişilerde tutulma adı verilen durumunda görülmesi oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bu nedenlerden dolayı bu kişilerin, haftada bir ya da iki kere düzenli masaj yaptırması uygun görülmektedir. Genel vücut masajı yaklaşık olarak yarım saat sürerken, bölgesel olarak yapılan masajlar bölge genişliğine bağlı olarak on beş dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

Masaj Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Masaj sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Öncelikle hangi amaç ile masaj yaptırmak istediğinizin belirlenmesi ve buna uygun bir masaj tekniğinin tercih edilmesi gerekmektedir. Masaja gitmeden önce mutlaka ılık su ile duş alınmalı ve duş sonrası vücuda herhangi bir ürün sürülmemelidir. Seçilen kıyafetler, masaj aşamasına uygun olmalıdır. Masaj yaptırmadan önce yemek yenilmemesine özen gösterilmelidir. Yemek yenilmiş ise, karın ve sırt bölgesine masaj yaptırılmaması gerekir. Böyle bir durum, kişilerin sağlık sorunu yaşamasına neden olabilir.

Masaj Çeşitleri Nelerdir?

Kişilerin durumlarına göre masaj çeşitleri değişiklik göstermektedir. Hangi amaç ile masaj yaptırılacağı, seçilecek masaj tekniği açısından oldukça önemlidir. Rahatlamak ve güzelleşmek için masaj seçenekleri olduğu gibi bazı hastalıklarda da tercih edilen masaj yöntemleri bulunmaktadır. Aynı zamanda, sporculara antrenman öncesi ve sonrası uygulanan farklı masaj teknikleri de bulunmaktadır.

https://proteinocean.com/

HASAN KTLIÇ