Osmaniye Belediyesi Ücretsiz Yaz Spor Okulları’nın Bu Yıl Beşincisi Başlıyor

DSC_0621

“Sağlıklı ve Eğlenceli Bir Yaz İçin” sloganı ile başlatılan Osmaniye Belediyesi Ücretsiz Yaz Spor Okulları’nın bu yıl beşincisi başlıyor. Osmaniye Belediyesi Ücretsiz 5. Yaz Spor Okullarına katılan öğrencilere Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde malzemeleri dağıtıldı.

Bu yıl basketbol, futbol, voleybol, satranç, su kanosu, okçuluk, izcilik, tırmanma ve badminton branşlarında açılan Yaz Spor Okullarına ilgi büyük oldu. Yaklaşık 1000 öğrencinin kayıt yaptırdığı yaz spor okullarında her öğrenciye şapka, tişört, şort ve çorap hediye edildi.

Başkan Kadir Kara; “Belediyemizin sosyal sorumluluk projesi olan 7 – 14 yaş arası çocuklarımıza yönelik basketbol, futbol, voleybol, satranç, su kanosu, okçuluk, izcilik, tırmanma ve badminton branşlarında açılan Ücretsiz 5.Yaz Spor Okulları başlıyor. Göreve geldiğimiz ilk yılımızda yaz spor okullarını başlatmıştık. Bu yıl spor okullarımızın  beşincisini yapıyoruz. Bir yıl boyunca okullarda yorulan ve tatili hak eden çocuklarımıza güzel, eğlenceli ve sağlıklı bir yaz geçirmelerini sağlamak için spor okullarını düzenledik. Çocuklarımız her şeyin en iyisine layık. Onlar için ne yapsak azdır. Bugün burada belediyemiz tarafından çocuklarımıza ücretsiz spor malzemesi dağıttık. Bu 1 aylık dönem içerisinde çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde yerine getireceğiz” dedi.Murat AL