Osmaniye Belediyesi Bayramda Camilere Gülsuyu Kokusu Sıktı

ORTAK FOTO

Osmaniye Belediyesi Ramazan Bayramının ilk gününde cami avlularında ve çevresine gül suyu esansı sıktı. Bayram namazı için camilere gelen vatandaşlar güzel bir koku ile karşılaştılar. Ramazan Bayramının birinci gününde bayram namazı çıkışında Osmaniye’nin caddelerine belediye ekipleri tarafından gülsuyu ve esans sıkıldığını söyleyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Osmaniye bayramda daha güzel koktu” dedi.

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Osmaniye’de de vatandaşlar bayram namazı için camilere akın etti. Camilerde bayram namazı kılan vatandaşlar cami içerisinde ve çıkışında birbirleri ile bayramlaştılar. Bayram namazını büyük Camide kılan Belediye Başkanı Kadir Kara, namaz çıkışında İl Müftüsü Ramazan Çortul ile birlikte kısa bir açıklama yaptılar.

Osmaniyeli hemşehrilerinin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutlayan Başkan Kadir Kara, Ramazan Bayramının Kerkük’te, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Mısır’da, Filistin’de, Arakan’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan insanlık dramlarının sona ermesine vesile olmasını diledi.

Başkan Kadir Kara, ayrıca cami çıkışında vatandaşlara karanfil dağıtan Toplum Destekli Polis Amirliği memurlarına teşekkür ederek, bayram boyunca çalışan tüm kamu görevlilerine kolaylıklar diledi.

Osmaniye İl Müftüsü Ramazan Çortul ise Ramazan Bayramını kutladığı konuşmasında akraba ziyaretlerinin önemine değindi.Hasan KILIÇ