Okulda Başarıya Ödül

ticat

Okulda Başarıya Ödül

Kadirli  Ticaret Meslek Lisesi 2013-2014 Eğitim öğretim yılında sosyal ve kültürel faaliyetlerde sağladığı başarılı sonuçlarla adından söz ettiriyor.

Ticaret Lisesi öğrencisi Mustafa Dandıl’ın güreşte Türkiye birincisi olarak altın madalya kazanmasının ardından öğrenciler, krosta genç kızlar kros il birinciliğini, futbol genç erkeklerde ilçe birinciliğini ve il üçüncülüğünü, hentbol genç kızlarda ise ilçe ikinciliği ve il üçüncülüğünü aldı.

İlde düzenlenen güreş müsabakasında öğrencilerden Halil Karakuş il birincisi, Kerim Üstünel ise il üçüncüsü olarak kupayı Kadirli’ye getirdiler.

Ticaret Meslek Lisesinin başarısı sadece sporla kalmayarak, İlçe genelinde düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasında Nurullah Saraç ilçe birincisi oldu

İl geneli “Vergi Afişi Yarışması”nda  yine Kadirli’yi temsil eden Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinden Ceyda Nur Topak il birincisi,  Fatma Akoğ il ikincisi ve Yusuf Karaibiş il üçüncüsü oldu. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken, tüm alanlarda dereceye giren öğrenciler ve öğretmenleri ise okul idaresi tarafından da ödüllendirildi.

Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Hakan Durmuşoğlu, 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında bu kadar başarının yakalanması öğrenciler ve tüm personel üzerinde olumlu bir etki yarattığını ifade ederek, “Bundan sonraki yarışmalarda öğrencilerimizin daha azimli ve daha başarılı olacağına yürekten inanıyor ve başarılarının devamını diliyoruz.” dedi. Menderes Özat