Mimar Haydar Aktürk’ten Yayla Ziyaretleri

IMG_3633

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye belediye Başkan Adayı Mimar Haydar Aktürk, Yayla sakinleriyle görüşerek sorunlarını dinledi, çözüm yollarında fikir alışverişinde bulundu.

Mimar Haydar Aktürk, CHP İl ve Merkez ilçe yöneticileri, çalışma arkadaşları ve gençlerle birlikte Osmaniye’den yola çıkarak yayla sakinleri ile görüştü.

Mimar Aktürk ve beraberindekilerin ilk durağı Olukbaşı yaylası oldu. Burada esnaf ve vatandaşlarla görüşülerek, Olukbaşı yaylasının sorunları ile birlikte Osmaniye  kent merkezinin önemli sorunları üzerine fikir alış verişinde bulunuldu.

Mitisin, Dervişpınarı ve Zorkun yayla sakinlerini de ziyaret eden Mimar Haydar Aktürk, esnaf ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Yayla gezileri sırasında çıraklık dönemindeki ustası, okul arkadaşları, öğretmenleri ve yakın arkadaşları ile de karşılaşıp sohbet eden Mimar Haydar Aktürk, yaylaların sorunlarını not aldıktan sonra, Osmaniye kent merkezinin önemli sorunları üzerine vatandaşların şikayet ve önerilerini dinledi.

Zorkun yaylasının gelişmesini ve konaklama tesislerinin olmasını isteyen vatandaşlar, her mevsim Zorkun yaylasında insanların kalabileceği tesislerin yapılması önerisinde bulundular.

Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl Zorkun yaylasında insanların az olduğunu söyleyen yayla sakinleri, kiraların yüksek olması ve insanların ekonomik olarak  zor günler yaşamasının da yaylaya bu yıl göçlerin az olmasına neden olduğu kaydedildi.

Esnafla görüşen Mimar Haydar Aktürk, sohbetlerinde esnafın ticari işlerinin iyi gidip gitmediği konuları üzerine görüşleri dinledi. Zorkun yaylasının bazı mahallelerindeki içme suyu sorunu ile birlikte yol ve asfalt sorunlarının bulunduğunu belirten Mimar Haydar Aktürk, yayla sakinleri ile yaptığı sohbet ve görüşmelerinde; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin sorunların takipçisi ve sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde hizmetleri zamanında ve öncelikli alanlardan başlamak üzere, insana hizmeti Hakka hizmet olarak bir anlayışı benimsiyoruz. bizim Belediyecilik anlayışımız halkla birlikte, görüşüp, danışarak ve paylaşarak birlikte bu kenti yönetmeye, kalkındırmaya ve güzelleştirmeye talibiz. Bizim için önce Osmaniye ve buranın tüm mahallelerini, insanlarını, eşit şekilde  kucaklayan  yönetim anlayışımızla birlikte yönetime talibiz.”dedi.

Yayla ziyaretleri sırasında esnaf ve halkın Mimar Haydar Aktürk ve ekibine samimi ve yoğun ilgileri gözlendi.  Ali Celal Kaymak