Milletvekili Türkoğlu’ndan merhum Türkeş için anma mesajı

 

milletvekiliMHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş’in Ölüm Yıldönümüne ilişkin anma mesajı yayımladı.

Türkoğlu, mesajında şunları söyledi: “Türk dünyasının Bilge lideri, Türk Milliyetçiliğinin kilometre taşlarından olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i Hakk’a yürüyüşünün 17. yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum. Başbuğumuz, milli olmak kaydıyla farklı siyasi yaklaşımları kucaklayabilen, Türk Milletini milli ve manevi değerleriyle tanıyan, ‘bir Kürt kadar Kürt bir Türk kadar Türküm’ diyerek kardeşlik hukukunun farkında olan eşsiz bir liderdi.

Başbuğumuz, Türk Milletinin ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel her türlü sorununa çözüm üretebilmiş nadir siyaset ve devlet adamlarından biriydi. Bu çerçevede, bugünkü iktidarın Merhum Başbuğ’dan ve O’nun siyasi organizasyonu olan Milliyetçi Hareket Partisi’nden öğreneceği çok şey vardır.

Başbuğumuzun bütün ömrünü adadığı Türk-İslam Ülküsü yolunda, Ülkücüler olarak son nefesimize kadar şeref ve vakarla yürüyeceğimizi bütün dünyaya göstermekle mükellefiz. Kalplerimizde Başbuğ sevgisi ve O’nun kararlılığı, azmi, cesareti Başbuğ Türkeş şuuru daima var olacak, insan sevgisi, insan haysiyetine sonsuz saygı temelinde oluşturduğu 9 Işığı geleceğimizi aydınlatmaya devam edecektir.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in rehberliğinde kurulan ve Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin önderliğinde devam eden davamız ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemde de dimdik ayakta durmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Başbuğumuzu ölüm yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Ali Celal KAYMAK