Milletvekili Kastal, SGM İnşaatını İnceledi

sgk

AK Parti Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, çalışmaları tamamlanmak üzere olan Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunarak, bundan sonra vatandaşların hiçbir işlem için çevre illere gitmesine gerek kalmadığını söyledi.

Kastal, beraberinde İlçe SGM Merkezi Müdürü Soner Doğan ile birlikte Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi’nde yapımı bitmek üzere olan hizmet binasını gezdi.

Mayıs ayında yapımına başlanılan merkez binası inşaatının yıl sonunda tamamlanmasının planlandığını ve yeni personel takviyesi ile yılbaşından sonra vatandaşların sigorta işlemleri için çevre illere gitmesine gerek kalmayacağını ifade etti.

İlçe SGM Müdürü Soner Doğan ise geçici olarak eski Ziraat Bankası binasında hizmet verdiklerini belirterek, “Sumbas yolu üzerindeki arazimizin üzerinde yapımına başlanılan 2 katlı hizmet binasına yılbaşından önce geçmeyi planlıyoruz. Yeni hizmet binamızda personel alımı da yaptık. Allah izin verirse Kadirli ve Sumbas’lı vatandaşlara daha güzel ve rahat bir ortamda hizmet sunacağız. Binamızın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kastal ve Doğan, incelemeler sonrası işçilerle hatıra fotoğrafı çektirdiler.  Menderes Özat