Mhp’nin Açık Hava Toplantısı Mitinge Dönüştü

bahçeli

Milliyetçi Hareke Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye’de hemşehrileri ile buluştu. Bahçeli’nin Seçmen İletişim Merkezi önünde yapacağı açık hava toplantısı aşırı kalabalık nedeni ile miting havasında geçti. Alanı dolduran binlerce kalabalığa seslenen Bahçeli, partisinin belediye başkan adayı Kadir Kara’ya destek isteyerek, “Mührü alacaksınız oy pusulasında üç hilale vuracaksınız. Bunu başaracak ve Kadir Karaya ‘devam’ diyeceğinize yürekten inanıyorum” dedi.

30 Mart yerel seçimleri için iki günlük Osmaniye ziyareti için geçtiğimiz akşam Osmaniye’ye gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli, hemşehrilerine seslendi. Kadir Kara ile Osmaniye’de sayısız hizmetlerin kazandırıldığını söyleyen Bahçeli, hemşehrilerinden Kadir Kara’ya ve partisine destek istedi.

Gerginliklerden de uzak durulması gerekliliğini dile getiren Devlet Bahçeli, başka partiye gönül vermiş hemşerilerine husumet beslenilmemesini istedi. Osmaniye’de yaşayan herkesin birbirine kardeş, dost, hısım, akraba olduğunu unutmadan siyaset yapması gerekir diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, ne yazık ki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın devamlı olarak halkı tahrik ettiğini söyledi.
Yerel seçimler ile iktidar değiştirilmez ancak uyarılır diyen Devlet Bahçeli, herkesi sandığa gitmeye davet etti. Ülkenin bu kargaşalığına son vermek için mutlaka bu hükümetin yerel seçimler ile demokratik hakkını kullanarak uyarılması gerektiğini dile getiren Bahçeli, bir kez daha memleketi Osmaniye’de yerel seçimleri kazanmak istediğini dile getirdi.

Bahçeli, konuşmasının sonunda partisinin Osmaniye Belediye Başkan Adayı Kadir Kara’ya destek isteyerek, “Mührü alacaksınız oy pusulasında üç hilale vuracaksınız. Bunu başaracak ve Kadir Karaya ‘devam’ diyeceğinize yürekten inanıyorum” diye konuştu. Belediye başkan Adayı Kadir Kara ise ziyaret anısına Bahçeli’ye Osmaniyespor kaşkolü takdim etti. Daha sonra ise Devlet Bahçeli Kadir Kara’nın seçim çalışmalarını yürüttüğü Seçmen İletişim Merkezini de ziyaret etti. Geceyi Osmaniye’de geçiren Devlet Bahçeli, Osmaniye programına ilçeleri gezerek devam edecek.
MHP Lideri Devlet Bahçeli’den önce kürsüye çıkan MHP Osmaniye Belediye Başkan Adayı Kadir Kara ise “Osmaniye hemşerisine sahip çıkmıştır. Allah Genel Başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Allah’ın izni siz hemşerilerimin desteği ile 30 Mart akşamı zaferimizi hep birlikte kutlayacağız” dedi.

İbrahim SEYREK