MHP Adayı kadir Kara, yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı

mhp

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye Belediye Başkan Adayı ve Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde yaptığı ve yapacağı projelerini basın mensupları ile paylaştı.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Bölgesel Yaşam Merkezi Yolunda Mutlu Şehir Osmaniye” proje sunum toplantısında ilk olarak, Başkan Kadir Kara’nın 5 yıllık görev süresi içerisinde Osmaniye için yaptığı projeler sinevizyon gösteriminde sunuldu. Ardından Kadir Kara, “Birlikte çok şeyi başardık. Şimdi yeni hayallerimiz var” diyerek tekrar seçilmesi halinde uygulayacağı projelerini tanıttı.

Konuşmasında toplantıya katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Kara, özellikle belediyenin mali yönü ile ilgili eleştirilere açıklık getirdi. Kara, “Osmaniye Belediyesi’nin şu anda kanuni olarak süresi içerisinde ödenmesi gereken hiçbir borcu yoktur. Aksine Osmaniye Belediyesi bugün Türkiye’de kredi limiti en yüksek olan ilk altı belediyeden birisidir. Belediyemizin bugün İller Bankası nezdinde kendi öz yatırımları dışında yapacağı yatırımlar için 186 Milyon TL. kredi limiti vardır. Hazine Müsteşarlığı, İller Bankası, İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın ortak raporunda bu vardır” dedi.

MHP Adayı Kadir Kara, hizmetin ötesinde hayallerinin olduğunu ifade ederek, ‘Bölgesel Yaşam Merkezi Yolunda Mutlu Şehir Osmaniye’ başlığı altında oluşturulan yeni büyük projelerini açıkladı. Animasyon şeklinde yapılan sunum büyük beğeni topladı. Planlama ve özel imar uygulamaları ile Osmaniye’de büyük dönüşüm başlatacaklarını söyleyen Kadir Kara, ayrıca Osmaniye’de büyük altyapı seferberliğini başlatarak, yeni yaşam alanları kazandıracaklarını ifade etti. Yeni bir beş yıl için; artan heyecan, inanç ve imanla hizmet etmeye yeniden talip olduğunu söyleyen Kara, “2009’da bu kent için hayallerimiz var diyerek yola çıktık. Allah’a hamdolsun ki, yüzünüzü eğmedik, sizleri yanıltmadık. Hesabımız ortada. Yaptıklarımız, gerçekleştirdiklerimiz ortada. Alnımız açık, başımız dik. Şimdi bir kez daha huzurunuzdayız. Geçmiş, geleceğin teminatı derler. Bizim teminatımız geçtiğimiz beş yıldır. Ama bitmedi; bizim bu kent için Hizmetin ötesinde hayallerimiz var. Artık kentin gel-geç gündelik sorunlarından da fazla bu kentin çocuklarına, gençlerine, kadınlarına, bu kente yeni bir ufuk lazım. Geleceği planlamak, uygulamak ve başarmak lazım. Vizyon sahibi, deneyimli ve tecrübeli bir yönetim ve istikrarlı bir model lazım. Osmaniye 10 yıllık projeksiyonda 1,5 milyon nitelikli nüfusu ile bu bölgenin yaşam merkezi olacak. Osmaniye, kapsadığı Antep-Adana arasındaki bölgede yaşayan 4,5 milyon kişiye lojistik üs olabilecek bir fırsata sahip. Ancak bunun için bilgi, tecrübe, uzmanlık ve vizyon gerekir. Her zaman olduğu gibi destek ve dualarınızı bekliyorum” şeklinde konuştu.

BÜYÜK PROJELER

MHP Belediye Başkan Adayı Kadir Kara diğer büyük projeleri ise şu başlıklar altında açıkladı: Karaçay Kenarına Tematik Park, Karaçay Rekreasyon Alanı Sportif, Oyun Alanı ve Parklar, Doğa Park Mesire Yeri, Mutlu Şehir Seyir Tepesi ve Teleferik, Kent Ormanı, Çarşı – Konut Projesi, Şehrül Emin-Selatin Camii, Mutlu Şehir Masal Dünyası Parkı, Eski Hal Alanının Yerine Osmaniye Ticaret Merkezi, Odun ve Kömürcüler Sitesinin Yerine Yeni Yaşam Alanları, Cumhuriyet Meydanı Genişletme ve Yeraltı Otopark Projesi, D- 400 Bulvarı Refüj Düzenlemesi, Karaoğlanoğlu Parkı Genişletme Projesi, Osmaniye Kültür ve Kongre Merkezi, Fıstıkçılar Çarşısı Kent Meydanı 2. Etap, Devlet Bahçeli Bulvarı Tamamen Açılacak Yeni Bulvarlar Kazandırılacak, Yeşilyurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Genişletilecek, Osmaniye Stratejik Araştırmalar Merkezi (OSAM), Proje Ofisi ile Hibeler Osmaniye’ye, Çorba Çeşmeleri ve Aşevleri, Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (OİGEM), Engelsiz Osmaniye Bilgi Bankası, Ata Projesi, Bizim Çocuklarımız, Osmaniye Futbol ve Basketbolda Söz Sahibi Olacaktır ve İçinden Tramvay Geçen Sokak çalışması projesi.

Kadir Kara, sunumunun sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Ali Celal KAYMAK