Mehmetçik Vakfı kurban eti dağıttı

Bayramda şehit aileleri sevindirildi 1

Her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu seneki Kurban Bayramı’nda da Mehmetçik Vakfı tarafından şehit ailelerine kurban eti dağıtıldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, her sene Mehmetçik Vakfı tarafından gönderilen kurban etlerinin şehit ailelerine dağıtıldığını söyledi. Kurban etlerinin Mehmetçik Vakfı’na yapılan kurban bağışlarından sağlandığını ifade eden Durmuş Öksüz, “Ben derneğin başında bulunduğum 2007 yılından bugüne kadar her sene Kurban Bayramı’nda Mehmetçik Vakfı tarafından kurban eti gönderiliyor. Gönderilen kurban etlerini de Osmaniye’deki şehit ailelerine dağıtıyoruz. Bu sene de 169 şehit ailesine kurban eti dağıtımı yaptık” dedi.

Kurban etlerinin Gaziantep’ten geldiğini belirten Durmuş Öksüz, “Gelen etleri hemen aynı gün İl Jandarma Komutanlığı’mızın da yardımları ile Osmaniye merkez ve ilçelerindeki şehit ailelerine ulaştırıyoruz. Mehmetçik Vakfı bu sene de şehit ailelerini sevindirdi. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK