Kırmıtlı İlköğretim Okulu’nda yüzler gülüyor

Yenihayat Hastanesi’nden eğitime katkıSağlık sektöründe Osmaniye’ye kaliteli bir hizmet veren Özel Yenihayat Hastanesi, eğitim sektörüne de desetk verdi. Osmaniye’nin Kırmıtlı kasabasındaki bir okulun damının yıllarca aktığını, öğrencilerin nemden dolayı ders yapamaz hale geldiğini öğrenen Osmaniye Özel Yenihayat Hastanesi Yönetim Kurulu, okulun akan çatısını 1 hafta gibi kısa bir sürede yaptırdı. Yenihayat hastanesi yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Taşçı, okulu ziyaret ederek okul hakkında bilgi aldı. Taşçı: “ Önemli olan çocukların huzurlu ve nezih bir ortamda ders yapmalarıdır” dedi.

Ziyaret için memnuniyetini ifade eden Kırmıtlı İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Kavun ise; “Daha önce Osmaniye’de görev yapmakta iken Kırmıtlı’ya atandım. Geldiğimde okulun durumu sizinde daha önce gördüğünüz gibi iyi değildi. Öğrenciler nem kokusundan ve diğer olumsuz nedenlerden dolayı ders işlemekte zorlanıyorlardı. Özel Yenihayat Hastanesi’ne çatıyı yaptırmasından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Müdür Ahmet Kavun, Özel Yenihayat Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Taşçı’ya yapmış olduğu yardımlardan dolayı Teşekkür Plaketi verdi ve toplu olarak hatıra resmi çektirildi.

Ali Celal KAYMAK