Karaçay Mahallesi’ndeki Huzurevi Caddesi Asfaltlanıyor

HASRETE 2

Karaçay Mahallesinde Gebeli Caddesi İle Kazım Karabekir Caddesini birbirine bağlayan ve Özden Kardeşler Huzurevinin önünden geçen bin 300 metre uzunluğundaki yol tamamen asfaltlanıyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kadir Kara, altyapısı biten tüm alanlarda yol yapım çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Yoğun bir şekilde çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Başkan Kara, bu yaz ayının ilk etap asfalt çalışmasının toplam miktarının 50 bin metre kare olduğunu ifade etti.

 Bu miktarın 30 bin metre karesini tamamladıklarını söyleyen Başkan Kara, çok yakın zaman içerisinde ikinci etap olarak Osmaniye’nin genelinde 210 bin metre kara asfalt yol daha yapacaklarını açıkladı.

Başkan Kadir Kara, “İlimiz genelinde yol yapım çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bir yandan parke yol, diğer taraftan ise asfalt yol yapıyoruz. Osmaniye’de aynı anda en az 5 ayrı noktada yol yapım çalışmaları yapıyoruz. Şu anda iki önemli caddeyi birbirine bağlayan bir yolu asfaltlıyoruz. Yol yapım çalışmalarını yaptığımız alanlardaki en önemli kıstasımız altyapısının bitmiş olması gerekliliği. Yaptığımız yolların kalıcı ve bir daha bozulmaması, orada başka bir çalışma yapılmaması gerekliliğine büyük önem veriyoruz.” şeklinde konuştu

.Ferhat  ŞEKER