Kadın Platformu Derneği’nden “Yılın Annesi” plaketi

Bayan Muhtara ‘Yılın Annesi’ plaketi verildiOsmaniye Kadın Platformu Derneği tarafından, Anneler Günü dolayısıyla “Yılın Annesi” seçildi. Dernek yönetimi, okuma yazma öğrendikten sonra muhtar adayı olan ve seçimi kazanarak Muhtar olan Yaverpaşa Mahalle Muhtarı Elif Tatar’a ‘Yılın Annesi’ plaketi verildi.

Anneler günü münasebetiyle Şelale Restoran’ta düzenlenen programda, Yaverpaşa Mahallesi Muhtarı Elif Tatar’a plaketi verildi. Programda yaptığı konuşmada bütün annelerin, anne adaylarının ve gönüllülerinin Anneler Günü’nü kutlayan Kadın Platformu Derneği Başkanı Avukat Dilem Aksoy, “Bu ülkede yaşayan Türk kadınlarının birçok başarı hikayeleri vardır. Bu hikayelerin hepsine elbette ki ulaşmamız imkansız. Biz bugün bu hikayelerden sadece bir tanesini dillendireceğiz. Dernek olarak yaklaşık 5 ay kadar önce Yaverpaşa Mahallesi’nde Figen Alhan İlköğretim Okulu ile bir çalışma düzenledik. Bu esnada Yaverpaşa Mahallesi kadınları ile tanıştık ve biz onları çok sevdik. Onların da bizi sevdiğini düşünüyoruz. Çok ciddi çalışmalarımız olacak kendileriyle. Ayrıca yerel seçimlerde muhtarlarını seçti mahalle sakinleri. Muhtarları bir kadın ve bu bizim için çok kıymetli. Nedeni ise hikayesidir. Muhtarımız Elif Tatar, bundan iki üç yıl önce okul müdürüne giderek okuma yazma bilmediğini ve öğrenmek istediğini söylemiş. Müdür öğrenme isteğinden dolayı Elif hanımı çok hoş karşılar ve nedenini sorar. Muhtar hanımda; ‘Önümüzdeki yerel seçimlerde muhtar olacağım’ der. Okul Müdürü buna yarı inanır yarı inanmaz ama yürekten destekler ve kursa alır. Ve sonunda muhtarımız Elif Hanım okuma yazma öğrenir, sertifikasını alıp yerel seçimlerde aday olup muhtarlığı kazandı. Bu bizim için çok kıymetli. Ben dernek üyelerimle beraber bu durumu değerlendirdiğimizde, mutlaka bu azim ve başarı öykülerinin diğer insanlarca da desteklenmesi, takdir edilmesi gerekmektedir dedik. Bu konuda da yine örnek olacağımızı düşünüyor ve umuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Avukat Dilem Aksoy, başarı öyküsünden dolayı Muhtar Elif Tatar’a ‘Yılın Annesi’ plaketi verip, bir buket de çiçek sunarak başarısından dolayı tebrik etti. Muhtar Tatar ise tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak, kendilerini bu anlamlı günde davet eden ve plaket veren Kadın Platformu Derneği üyelerine teşekkür etti.

Ali Celal KAYMAK