İki Bayan Avukat Daha Ruhsat Alarak Mesleğe İlk Adımı Attılar

adanaBaşkanlığını Osmaniye hemşerimiz Av. Mengücek Gazi Çıtırık’ın Adana Barosunda ruhsat heyecanı yaşandı. Düzenlenen törende ruhsat alıp,  cübbe giyen 2 genç avukat daha meslek yaşamına resmen başladılar.

Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Songül Silbıyık ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Zehra Toker, meslek yemini  (“Hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranacağıma, namusum ve vicdanım üzerine and içerim)” diyerek  Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık ‘ın elinden ruhsatnamelerini aldılar.

BARO BAŞKANINDAN KUTLAMA

Baro Başkanlık odasında gerçekleşen törende Av. Mengücek Gazi Çıtırık, genç meslektaşlarını ve ailelerini kutlayarak başarılar diledi.

CÜBBE GİYDİLER

Çiçeği burnunda avukatlar   Songül Silbıyık’a cübbesini Baro Genel Sekreter  Av. Veli Küçük, Zehra Toker’e de Av. Çağrı Köseli  “Hayırllı uğurlu olsun.Meslek yaşamanızda başarılar “ dilekleri ile giydirdiler.

Genç avukatların ruhsat töreninde son derece heyecanlı oldukları dikkati çekti.

Genç avukatları bu mutlu günlerinde aileleri de yalnız bırakmayarak onların heyecanına ve mutluluğuna ortak oldular.Törenden sonra avukatlar, aileleri tarafından kutlandı.Birlikte günün anısına hatıra fotoğrafları çekildi.  Hasan KILIÇ