Haruniye Kaplıcalarında İnceleme

haruniye

Osmaniye’nin jeolojik yapısı ve Haruniye Kaplıcalarını incelemek üzere Osmaniye’ye gelen MTA (Maden Tetkik ve Arama) Genel Müdürü Mehmet Üzer, MTA Genel Müdür Yardımcısı Hayrullah Dağıstan, MTA Enerji Hammadde Etüt ve Arama Dairesi Başkanı İsmail Kara ve MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Hasan Yıldız, Vali Dr. Mehmet Oduncu’yu makamında ziyaret ettiler.

 Ziyaretin ardından, Vali Dr. Mehmet Oduncu ile birlikte Haruniye Kaplıcalarını ziyaret eden MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer ve beraberindekiler, Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık ve Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı tarafından karşılandı.

 Kaplıcada incelemeler esnasında Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç ve Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı’dan Kaplıcanın özellikleri hakkında bilgi alındı. MTA Genel Müdürü Üzer, Kaplıcada incelemeler yapılacağını, incelemelerin neticesine göre yeni sondaj çalışmalarının yapılabileceğini söyledi.

MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer ve beraberindekiler Haruniye Kaplıcasındaki incelemelerinin ardından ilimizden ayrıldılar.Valilik basın