GÖKAY’DAN MUHTEŞEM KUTLAMA

gökayOsmaniye GÖKAY Okulları’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Osmaniye 328 AVM’de düzenlediği kutlama etkinliği muhteşem oldu.

Osmaniye GÖKAY Okulları Kurucusu Hacı Ahmet YILDIRIM, İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada Türk Milletine vasiyeti olan “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” diyen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük emaneti olan Cumhuriyete ebediyete kadar sahip çıkmaya kararlı öğrenciler yetiştirmeye devam edeceklerini söyledi. Atatürk’ün Vatan sevgisi, ruhları kurtaran en kuvvetli rüzgardır ” sözünü hatırlatan Yıldırım, Atamızın Gelecek için hazırlanan vatan evlâdına, hiçbir güçlük karşısında baş eğmeyerek tam sabır ve dayanma ile çalışmalarını ve öğrenimdeki çocuklarımızın anne ve babalarına da yavrularının öğrenimlerinin tamamlanması için her özveriyi göze almaktan çekinmemelerini tavsiye ederim. Büyük tehlikeler önünde uyanan milletlerin, ne kadar kararlı olduklarını tarih doğrulamaktadır. Silahıyla olduğu gibi kafasıyla da mücadele zorunluğunda olan milletimizin, birincisinde gösterdiği gücü ikincisinde de göstereceğine asla şüphem yoktur. Gençliğin çalışkan, duyarlı ve milliyetçi yetişmesi esas dileklerimizdendir. Gençlik, her türlü faaliyetlerinde cumhuriyet yasalarına ve cumhuriyet kuvvetlerinin usul ve kurallarına uymaya da dikkatli olmalıdır. Cumhuriyet Hükümeti’nin millî sorunlarda görevini bilir olduğuna ve yasaların ve adlî kuvvetlerin adaletine inanınız.  “Çocuklarımıza ve gençlerimize vereceğimiz öğrenimin sınırı ne olursa olsun, onlara esaslı olarak şunları öğreteceğiz: 1- Milliyetine, 2- Türkiye Devleti’ne, 3- Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne düşman olanlarla mücadele gereği. Bireyleri bu mücadele gerekleri ve araçlarıyla donanmayan milletler için yaşama hakkı yoktur. Mücadele, mücadele gerekir” düşüncesine uygun olarak eğitim-öğretim hayatını sürdürüyoruz. Bu düşünceden hareketle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96, Yıldönümünü kutluyor, bize bu toprakları VATAN yapan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi de saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.Ruhları şad olsun ” dedi.

TEŞEKKÜRLER GÖKAY OKULLARI

Bando takımı ile coşkulu bir ortama bürünen etkinlikte GÖKAY Okulları’nın hazırladığı proğramda Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler söylendi, zeybek oyunu oynandı.GÖKAY’ın öğretmeni ve öğrencisi ile tam kadro katıldığı etkinlikte yurttaşlarda muhteşem bir Cumhuriyet coşkusu yaşadı.Yurttaşlar, duygularını “Uzun bir zamandan beri yaşamadığımız bu coşkuyu bize yaşatan GÖKAY Okulları idareci ve öğretmenlerine öğrencilerine çok teşekkür ediyoruz” diyerek dile getirdiler. Hasan KILIÇ