FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

         12. “Tarım, Orman ve İnsan” Fotoğraf Sergisi Park 328 AVM’de açıldı.

Serginin açılışına Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy, Osmaniye Ticaret Borsası Başkanı Sait Çenet, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

        Protokol mensupları ile birlikte açılışı “hayırlı olsun” dilekleriyle gerçekleştiren Vali Yılmaz, Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Mustafa İlmeç’ten, sergi hakkında bilgi aldı. 12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının, “Genel”, “Çiftçi”, “Öğrenci”, “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları”, “Denizbank Çalışanları” ve bu yılın tema konusu “Çiftçi Varsa Hayat Var”, olmak üzere 6 farklı kategoride düzenlendiğini ve Yarışmaya toplam 606 katılımcının 3997 eserle katıldığını ifade eden Mustafa İlmeç, Seçici Kurul tarafından 19 eserin ödül almaya uygun görüldüğünü 83 eserin de sergileme ve albüm çalışması için belirlendiğini, ayrıca ödül alan eserlerden bir tanesinin Tarım ve Orman Bakanımız tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Özel Ödülüne layık görüldüğünü söyledi.

Sergiyi gezen Vali Dr. Erdinç Yılmaz daha sonra yaptığı açıklamada, “Bugün “Çiftçi Varsa Hayat Var” konulu Fotoğraf Sergisinin açılışını gerçekleştirdik. Bu güzel sergideki fotoğraflarda şunu gördük, çiftçi gerçekten hayat veriyor ve her anlamda değer katıyor. Bu sergide ayrıca Ülkemizin güzellikleri ve zenginliklerinin yer aldığını görmekten de çok mutlu oldum. Bu Yarışmaya katılan arkadaşlarımızı ve Serginin düzenlenmesinde emeği olan arkadaşlarımızı kutluyorum.”dedi.

“Tarım, Orman ve İnsan” Fotoğraf Yarışmasında sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan sergi 20-21 Eylül 2022 tarihlerinde Park 328 AVM’de açık kalacak. Valilik basın