Engelli Basketbolcular Sezona Start Verdiler

DSC_0009

Türkiye Garanti Tekerlekli Sandalye Engelli Basketbol Bölgesel 2. Lig B Grubu’nda mücadele eden Osmaniye 7 Ocak Engelli Basketbol Kulübü, yeni sezon için start verdi. Merkez Spor Salonu’nda düzenlenen programda, basketbolculara yeni forma, eşofman, ayakkabı verildi.

Programda konuşan 7 Ocak Engelli Basketbol Kulübü Başkanı Muttalip Altun, “Grubumuzda Antakya, İskenderun, Dörtyol, Ceylanpınar, Siverek, Gaziantep ve Osmaniye’den de Düziçi engelliler takımları bulunuyor. Antakya takımı son anda ligden çekildi. Bizim de ilk maçımız Osmaniye’de Antakya takımı ileydi. Ancak çekildiği için hükmen galip sayıldık. Şimdi önümüzde 7 Aralık Cumartesi günü Düziçi takımı ile derby maçımız var. Biz bu sene ligde en iyi şekilde mücadele ederek, Osmaniye’yi gerektiği gibi temsil etmeyi düşünüyoruz” dedi.

Bugüne kadar çok zor şartlarda mücadele verdiklerini de belirten Altun, “Kulüp olarak düzenli bir gelirimiz yok. Yardımlar ve destekler ile bu işi sürdürmeye çalışıyoruz. Sağ olsun sporcularımız da bu işi adeta gönüllü olarak yapıyorlar. Ancak özellikle deplasman maçları için desteğe ihtiyacımız oluyor. Biz bu nedenle kulübe sahip çıkılmasını istiyoruz. Destek verilirse daha iyi bir şekilde mücadele eder ve başarılı oluruz” şeklinde konuştu.

Programa katılan Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Mimar haydar Aktürk, AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Şen, Mehmet Gürbüz ve Mehmet Poyrazoğlu da kulübün içinde bulunduğu duruma üzüldüklerini ifade ederek, şayet görev verilir ve Belediye Başkanlığı’nı kazanırlarsa mutlaka bu konuya çözüm bulacakları sözünü verdiler.

Programın ardından takım sezon açılışını yaparak ilk çalışmasını yaptı.

Ali Celal KAYMAK