Emekli Albay Erdal Sarızeybek büyük bir coşku ile karşılandı

Albay Sar¦-zeybek (1)

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Kadirli’de verdiği “Ülkemizin içine düşürüldüğü çıkmaz ve bu çıkmazdan nasıl kurtuluruz” adlı konferansına Kadirli’liler yoğun ilgi gösterdi.

 

Kadirli CHP İlçe örgütü tarafından organize edilen ve Öğretmenevinde gerçekleştirilen konferansa Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, CHP İl Başkanı Kemal Tabak,  CHP ilçe Başkanı İrfan Arıoğlu, MHP İlçe Başkanı Çağlar Balcılar ve kalabalık bir topluluk katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan Ülkemizin içine düşürüldüğü çıkmaz ve bu çıkmazdan nasıl kurtuluruz” konulu konferansta, Sarızeybek; görev yaptığı Hakkari ve Güneydoğu karakollarındaki durumu ve Körfez savaşındaki Terör örgütü PKK’nin nasıl ABD ve AB ülkeleri tarafından desteklendiğini anlatarak, Türkiye’ye karşı kullanıldığını açıkladı.

 

Önceki dönemlerde terör örgütünün küçümsendiğini ve bir avuç eşkıya olarak nitelendiğini belirten Sarızeybek, bir avuç eşkıyanın devlet kurar hale getirildiğini ifade etti. İktidarın terör örgütüyle yeteri kadar mücadele etmediğini öne süren Sarızeybek, Türkiye’nin yakın siyasi tarihinden alıntılar yaparak, günümüzde ülke üzerinde oynanan oyunları slayt eşliğinde anlatmaya çalıştı.

 

Açılım sürecini değerlendiren Sarızeybek bunun çok büyük bir oyun olabileceği ihtimalini anlattı. Aynı sahnenin 1993 yılında yine sergilendiğini dönemin gazete haberlerinden derlediği küpürlerle anlatan Sarızeybek, Pkk’nın 1993 yılında yine ateşkes ilan ettiğini, bu süre içerisinde bitme seviyesinden tekrar dirilmek için zaman kazandığını, şimdi yaşanan ateşkes sürecinin de bunun bir tekrarı olabileceğini dile getirdi.

 

İçerisinde Türkiye’nin de dahil olduğu, Ortadoğudaki kargaşa ortamının sebep ve sonuçları üzerine de konuşan Sarızeybek, “Geçmişte birinci Irak harekatında Turgut Özal Amerika’ya destek vermiş ve “bir koyup üç alacağız” demişti. Sonuçta 100 milyar doların üzerinde bir zarara uğratmıştık dedi. Şimdi ise Tayyip Erdoğan’ın aynı hayallerle Suriye’ye yapılacak harekata desteğe hazır olduğunu, Suriye’li muhalifleri destekleyip silahlandırdığını anlattı. Emperyalist devletlerin savaşmaktansa ülke yöneticilerini ele geçirmeye çalıştığını anlattı.

 

Türkiye 30 yıldır terör örgütü ile mücadele ettiğini, Bugüne kadar 6500 şehit, 3200 köy boşaltıldı. 1.5 milyon insan göç yapmak zorunda kaldı. 300 milyar dolar terörle mücadele yapmak için harcandı. Bize niye saldırıyorlar. Kürtçe konuşmak için mi, insan hakları için mi Kürtçe televizyon için mi bize projesi belli bir amaç için saldırtıyorlar.

 

Bizim topraklarımızı istiyorlar. İmralı’daki hain Doğu ve Güneydoğu’yu bizden ayırmak istiyor. Barzani ve Talabani güney Kürdistan’ı kurdu. İmralı haini ise Kuzey Kürdistan’ı istiyor. Bunlar kime güveniyor. 30 yıldır saldıran terör örgütü kime güveniyor. Bunlar ABD’ye, AB’ye İsrail’e güveniyor. Burada kilit ülke İsrail. İsrail plan yapmış. Büyük Ortadoğu Projesi diye. Ortadoğu’daki İslam ülkelerini Müslüman Arap dünyasını parçalamak. Bugün ABD İsrail planını uyguluyor. Yahudi bir Kürdistan kurmak peşinde. Büyük Ortadoğu için İsrail’in Yahudi Kürdistan projesi var. Bunlar bölgenin enerji kaynaklarını el koymak istiyor. Bunun belgesi elimizde. Kurtuluş Savaşında Avrupa ülkeleri dediğimiz ülkelerle savaş yaptık. İnternete girin. ABD istediği kadar Kürdistan haritası çizsin. Korkmuyoruz. Kimseye verecek bir karış toprağımız yok. Biz bu ülkeyi Avrupa’nın ve ABD’nin verdiği kredilerle, almadık. Her karışına bedel ödedik” dedi.

 

Erdal Sarızeybek konuşmasında ayrıca, Arap Baharı diye bir şeyin olmadığını ifade ederek, “Ortadoğu’da olan bitenlerin adı “İsrail Baharı” ya da “Yahudi Baharı” olması gerek, çünkü İsrail Planı tıkır tıkır işliyor.

 

Şehitlerimizin mirası olan bu toprakları korusun diye Seçip meclise gönderdiğimiz AK Parti’li vekillerin Türkiye Cumhuriyet’i ve Atatürk’ten rahatsız olduğunu ve bu yüzden devlet kuruluşlarından Türkiye Cumhuriyeti yazısını söktürdüğünü, Atatürk heykellerinin kaldırttığını söyledi.

Konferansa yoğun ilgi gösteren vatandaşlarında sorularını yanıtlayan Zeybek, Kadirlililere ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederek, kitabını imzaladı