Düziçi’nde Kampanyaya Büyük Destek

2Kapak

Osmaniye Engelliler Platformu’nun Düzenlediği Kapak Kampanyasına En Büyük Destek Düziçi’nden Geldi.

 Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Engelliler Platformu tarafından, düzenlenen protokole göre en çok mavi toplayan okullar belli oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çavuşoğlu AVM ile Osmaniye Engelliler Platformu arasında Haziran ayında protokol imzalanmıştı.

Okullarda Mavi kapak toplama kampanyasına en çok katkıda bulunan Okullar  İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından açıklandı.

Mavi Kapak toplama kampanyasına katkıda bulunan okullarının isimlerinin ve ödüllerinin dağıtım törenine, Engelliler Platformu Başkanı Mimar Haydar Aktürk, Engelliler Platformu Düziçi temsilcisi İlyas Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sarı, Çavuşoğlu AVM yetkilisi Turan Kaya, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Düziçi ilçesinde Mavi kapak toplama kampanyasına katılan; Alibozlu İlköğretim okulu 73380 adet toplayarak birinci olurken, Karacaören İlköğretim Okulu 33840 adet toplayarak ikinci, Yazlamazlı İlköğretim okulu ise 8820 adet kapak toplayarak üçüncü sırada yeraldı.

Mavi kapak toplama kampanyasına katılan okullardan birinci olan okula; 1250 Tl’lik fotokopi kağıdı, ikinci olan okula; 1000 Tl’lik fotokopi kağıdı, üçüncü olan okula ise 750 Tl’lik fotokopi kağıdı  ödülü verildi.

Engelliler Platformu Başkanı Mimar Haydar Aktürk, mavi kapak toplama kampanyasına katkıda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve personeline, Çavuşoğlu AVM yetkililerine, okul Müdürleri, öğretmenleri ile öğrencilere ayrı ayrı teşekkür ederek, toplanan bu kapaklarla  5 adet tekerlekli sandalye alınacağını söyledi.

Ahmet ÇAMURCU