Başkan Kara, Sevgililer Günü’nü kutladı

KADİR KARA

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutladı. Günümüzde sevgililerin birbirine hediyeler aldığı bir gün olarak kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü’ne, her yıl Başkan Kadir Kara’nın kutlama afişleri ayrı bir mana yüklüyor. Sevgililer Gününü bir bayan ve erkekle yaşanan sevginin çok dışına çıkartan çalışmalarda her türlü sevgiyi afişe yansıtıyor.

 

Belediyenin 14 Şubat çalışmalarında şu şekilde ifadelere yer verildi: 2012 yılında “Allah Aşkıyla, Peygamber Aşkıyla, Vatan Aşkıyla, İnsan Aşkıyla, Bayrak Aşkıyla, Millet Aşkıyla, Evlat Aşkıyla, Hizmet Aşkıyla; Sevginiz Sonsuz, Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun,  Kadir Kara Osmaniye Belediye Başkanı”

 

2013 yılında Büyük İslam düşünürlerinden Sadi Şirazi’nin “Aşk’a uçarsan kanatların yanar”, Mevlana’nın “Aşk’a uçmazsan kanat neye yarar” ve Yunus Emre’nin “Aşk’a varınca kanadı kim arar” sözlerine yer verildi.

 

2014 yılında ise Hz. Mevlana’nın “Sevmek bu kadar güzel ise; Kim bilir, sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir?” sözüne yer verildi.

 

Haber Merkezi