Başkan Kadir Kara, mahalle muhtarlarına teşekkür etti

1

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, merkez mahalle muhtarları ile ‘Dönem Sonu Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldi. Öğretmen Evi’nde düzenlenen yemekli toplantıda Başkan Kadir Kara, mahalle muhtarlarına 2009 yılından bugüne kadar Osmaniye’ye yaptıkları hizmetler için teşekkür plaketi taktim etti.

Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Kadir Kara, geçen 5 yıllık süreç içerisinde birlikte yönetimi esas alarak Osmaniye’ye hizmet yaptıklarını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti: “Osmaniyeli hemşerilerimizin oyları ile sizler mahallenizde, bizler ise Osmaniye genelinde seçilerek bulunduğumuz görevlere geldik. Geçen 5 yıl sonrasındaki hizmetler yeterli veya yetersiz, bu hemşehrilerimizin takdiridir. Ancak hepimiz bir hizmet ortaya koyduk. Geçen bu sürecin sonunda sizlerle bir araya gelerek, dönem sonu değerlendirme toplantısı yapmak istedik. Ben şehrin belediye başkanı olarak yaptığınız tüm hizmetlerden dolayı siz kıymetli muhtarlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Her zaman birlikte yönetimi esas alarak, Osmaniye için hizmet yolunda birlikte çalıştık. Hiçbir muhtarımı, diğer bir muhtarımdan ayırt etmedim. Siyasi görüşüne her zaman saygı duydum. Biz seçimi kazandığımızda parti rozetimizi il başkanımıza teslim etmiştik. Sizler de Allah razı olsun bizi incitmediniz. Her zaman hizmet için hareket ettiniz. Geçen 5 yıllık süre içerisinde sizleri defalarca mahallelerinizde ziyaret ettim. Sizler de beni makamımda ziyaret ettiniz. Toplantılar yaptık, sorunlarınızı, isteklerinizi aktardınız. Yapabildiklerimizi yaptık, yapamadıklarımız için sizlerden süre istedik. İşte önümüzde bir seçim daha var. Belki sizler, belki biz. Bu seçimin ardından görevlerimizde olamayacağız. Bu Yüce Allah’ın takdiridir. Ancak şunu biliyorum ki; sizler de, ben de Osmaniye için tüm gücümüzle çalıştık. Benden yana hakkım varsa helal olsun, sizlerden de helallik diliyorum.”

Tüm muhtarlar adına bir konuşma yapan Osmaniye Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet Özener, “Bizler mahallemize en iyi hizmeti yapmak için çaba harcadık. Belediye başkanımız da Osmaniye’ye en iyi hizmeti yapmak adına yaşanabilir bir şehir, umutlu şehir, mutlu şehir ama mutlu büyükşehir çabası içerisinde olduğunu biliyoruz ve görüyoruz. Onun içindir ki; yerinde yönetim, yerel yönetim anlayışı ile bir şeyler yapılmaya çaba gösterilmiştir. Yaptığı tüm çabalardan dolayı belediye başkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Kadir Kara, toplantının ardından mahalle muhtarlarına birer teşekkür plaketi ile birlikte bir takım hediyeler taktim etti.

Ali Celal KAYMAK