Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığına Mehmet Düzgün Seçildi

HASRETE

Osmaniye Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 9.Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.Başkanlığa Mehmet DÜZGÜN seçildi.Düzgün; “ Atatürk’ e sahip çıkmak, milletimizin her ferdinin en büyük görevi olmalıdır” dedi.

   Tek liste halinde gidilen   genel Kurulun açış konuşmasını Başkan Durmuş Hikmet yaptı. Daha sonra Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına İrfan Erdem seçildi. Konuşmalar ve hesapların aklanmasından sonra seçimlere geçildi. Yapılan oylamalar sonucunda yönetim kuruluna Durmuş Hikmet, Mustafa Coşkun, Mehmet Düzgün, Lütfi Sönmez, Tahsin Dal, Recai Özdemir, Caner Sümbül seçildiler.

Derneğin ilk yönetim kurulu toplantısında Mehmet Düzgün başkanlığa seçildi.             Mehmet Düzgün başkanlığa seçildikten sonra yönetim kuruluna yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Arkadaşlar işimiz zor. Mustafa Kemal milletimizin en zor günlerinde ortaya çıkmış ve yeni bir tarih yazarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuştu. Anadolu’nun düşman işgalinde geçen günlerini en iyi o günleri yaşayanlar bilir. O günleri yaşayanların yazdığı kitapları yeni nesilde okursa halkın çektiği zulmü anlayabilirler. Atatürk o günlerde Anadolu’yu kurtarmakla kalmamış, tüm dünyada mazlum milletlerin kurtarıcısı olmuştur. Onunla gurur duyan yalnız bizim milletimiz değil, tüm dünya milletleridir. O  dün kurtarıcımız olup yolumuzu aydınlatmış, bugün ve yarında ülkemiz yaşayanlarına ve tüm dünya milletlerine yol gösterici olacaktır. Atatürk’ e sahip çıkmak milletimizin her ferdinin en büyük görevi olmalıdır.”