Argun, Müzik Çalışmalarını Anlattı

osm

Osmaniye’de, 1989 yılında, Neşet Dinçer, Ethem Argun, A.Alper Kazan, L.Dağlar Dinçer, Yüksel Özden, Ahmet Ünal, Mustafa Andırın, A.Galip Akın, N.Mustafa Arı ve Mete Ezici kurucu üye imzaları ile kurulan Osmaniye Musıki Derneği, bu yıl ilk çalışmasına başlıyor. Kurban Bayramı’nın sezon başına denk gelmesi ile gecikmeli olarak başlayacak olan çalışmalar, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da, Şef Fatih Oral yönetiminde olacak.

 Dernek Başkanı Ethem Argun “Osmaniye’de düzenlenen sosyal etkinliklere katkıda bulunmak, derneğimizin önemli gayelerinden biridir. Bu amaçla Osmaniyemizde Valiliğimiz tarafından düzenlenen sosyal faaliyetlerde, Fıstık Festivali’nde, Huzurevi’nde, Cezaevi’nde, Polis teşkilatımızın kuruluş yıldönümlerinde Vergi Haftası nedeniyle Defterdarlık tarafından düzenlenen etkinliklerde, Sağlık Müdürlüğümüz’ün düzenlediği gecelerde, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kuruluşu ile ilgili etkinliklerde konserler verdi.

Argun, “Derneğimiz zaman zaman Türk Müziği bestekar ve sanatçılarını Osmaniyemiz’e davet ve konuk ederek kültürümüze katkı sağlamıştır. Bu amaçla değerli bestekarımız Merhum Avni ANIL Beyefendi’nin katıldığı Avni ANIL Konseri, sevilen sanatçılarımızdan Nalan ALTINÖRS konseri, değerli bestekarlarımızdan Kaya ÖZTAŞ Beyefendi’nin de katıldığı Türk Müziği konseri, Türk Müziği duayenlerinden Mustafa SAĞYAŞAR beyfendinin katıldığı 7 Ocak Özel Konseri, Tasavvuf Müziği’nin nev’i şahsına münhasır Amir ATEŞ beyin teşrif ettiği Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile Tasavvuf Musıkisi konserini arz etmiş, Değerli Sanatçılarımız Ayşe TAŞ, Melihat Gülses’in katıldığı Konserler düzenlemiştir.

Derneğimiz, milli kültürümüzün önemli unsurlarından biri olan Türk Müziği’ni tanıtmak, yaşatmak, icra etmek ve bu konuda bilimsel araştırmalar yapmak gibi bir görevi üslenmenin yanı sıra üyelerini sosyal yaşama hazırlayarak kardeşlik ve sevgi duygularını geliştirmek olan görevini sürdürmeye devam etmektedir.” Şeklinde görüşlerini bildirerek çalışmalara bütün Osmaniyelileri davet etti.

 Dernek bünyesinde bu yıl, talep olduğu zaman bütün enstrüman branşlarında kurslar açılacağı bildirildi.

Hasan KILIÇ