Andımızın Kaldırılması Olayına Osmaniyelilerden Sert Tepki

ortak foto 2

Hükümetin”demokratikleşme paketi” adı altında ANDIMIZ’ın kaldırılması olayına tüm yurtta olduğu gibi Osmaniye’de de sert tepki gösterildi. Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih EROĞLU; “Türk yurdunda “Türk’üm” demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci, gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır” uyarısında bulundu.

   Cumhuriyet Meydanı’nda ÜLKÜ Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın açıklaması törenine büyük bir katılım oldu. MHP İl Başkanı Fahri Kuyulu, Merkez İlçe Başkanı Ali Fuat Kardaş, MHP Belediye Meclis üyeleri, İl genel meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve yurttaşlar katıldılar.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Osmaniye ÜLKÜ Ocakları İl Başkanı Fatih EROĞLU, basın açıklamasında şunları söyledi:
“Başbakan Erdoğan’ın “demokratikleşme paketi” adı altında açıkladığı maddelerden birisi de “Andımızın” kaldırılması olmuştur.

RAHATSIZLIK DUYMAYAN TEK KESİM, TÜRK DÜŞMANLARI

Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönüyle aşikâr olan bu adım,  milletimize yapılmış büyük bir hakarettir. Çünkü andımızın kaldırılmasından rahatsızlık duymayan tek kesim, Türk düşmanları olmuştur. Türk milletinin malı ve canıyla bedelini ödeyerek aldığı bu toprakların hâkimiyet tapusu, AKP tarafından altın tepsi içerisinde Türk düşmanlarına sunulmaktadır.

TÜRKLÜĞE VE TÜRK MİLLETİNE YAPILAN BU SALDIRILARIN HESABI, ASLA MAHŞERE KALMAYACAKTIR.

Türk yurdunda “Türk’üm” demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci, gün
gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır.

Başkan Eroğlu, açıklamasını “Varlığını Türk’ün varlığına armağan eden” Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!” diyerek tamamladı.

Törene katılanlar”Hükümet istifa” diye slogan attıktan sonra  hep birlikte gür bir sesle ANDIMIZ’ı okudular. Hasan KILIÇ