Aktürk’ten Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ziyaret

aktürk

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye Belediye Başkan Adayı Mimar Haydar Aktürk, CHP Osmaniye Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla birlikte Osmaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti.

 

Gerçekleştirilen ziyarette, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Çapar, Aktürk ile esnafın sorunlarını paylaştı. Sorunları dinleyen Haydar Aktürk, “Biz, esnafın sorununun ne olduğunu biliyoruz. Belediye Başkanlığı icra makamına geldiğimizde; bir bina yapacağız ve bütün esnaf odalarını bir yerde toplayacağız. Büyük şirketler altında ezilen küçük esnaflar, bakkallar, mini marketlerin daha çok hayat bulmalarına yardımcı olacağız ki; olması gereken de budur. Osmaniye ekonomisi için bu çok daha sağlıklı bir karar olacak” diyerek yapacaklarını paylaştı.

 

Ziyaret ve Aktür’ün düşüncelerine teşekkür eden Başkan Çapar ise, “Bizim sorunlarımıza çok güzel değindiniz. Biz de bütün esnaf odaları olarak bir binada, bir araya toplanmak istiyoruz. Semt pazarlarımızın imar açısından da daha düzenli ve tertipli olmasını arzu ediyoruz. Esnafların problemlerini bu denli umursadığınız ve sağlıklı çözümler önerdiğiniz için çok teşekkür ediyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişleriyle sona erdi.

 

Ali Celal KAYMAK