Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan: 2.5 milyar doların üzerinde işlem hacmimiz var

agid atbde

Türkiye’nin etkili ilk 4 borsasından biri olduklarını söyleyen Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, “2.5 milyar doların üzerinde işlem hacmimiz var. Alıcı ve satıcıyı bir araya getirip ticaretin oluşmasını sağlıyoruz.” dedi.

Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD Başkanı Seyfettin Alpat, Başkan Yardımcıları Hakkı Polat, Cevdet Şeker, Mehmet Özdoğru, Haluk İncecik, Hatice Şahin, Arzu Göktepe, Mustafa Vural, Remzi Kar, Muammer Beluk, Ali Rıza Yardım, Genel Sekreter Mehmet Aydın ve Genel Sekreter Yardımcısı Engin Tunç ATB Başkanı Muammer Çalışkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Otoritelerin görüşlerini, dünyadaki gelişmeleri online olarak üyelerine duyurduklarını ifade eden ATB Başkanı Muammer Çalışkan, 4 adet laboratuvar ile hizmet verdiklerini söyledi. Süne mücadelesi hakkında da bilgiler veren Başkan Çalışkan, “Süne ile mücadeleyi ilaç yerine tamamen doğal olarak yapıyoruz. Salbaş, Sarıçam, Buruk ve Karaisalı bölgelerinde süne yoğun. Çukurova’da yetişen 1,5 milyon ton buğdayın 150-200 bin ton buğday süne tehditi altında. İlaç doğaya zarar verdiği için doğaya  parazitoit ve keklik bırakılarak mücadele yapıyoruz. Bunun için yılda 30 bin TL civarında masraf ediyoruz. Bu da bölge ekonomisine 15-20 milyon TL civarında geri dönüşüm sağlıyor.” dedi.

AGİD Başkanı Seyfettin Alpat da 911 üye sayısına ulaştıklarını belirterek derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.