7 Ocak Engelliler deplasmandan mutlu döndü

Exif_JPEG_422

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi B Grubu’nda mücadele eden 7 Ocak Engelliler, ikinci yarıya galibiyet ile başladı. Deplasmanda Antakya Belediyesi Engelliler takımına konuk olan 7 Ocak Engelliler maçı 98-19’luk ezici bir skorla kazandı.
Maça hızlı başlayan ve rakibine üstünlük kurmaya çalışan 7 Ocak Engelliler, ilk periyodu 20-5 önde kapattı. İkinci periyotta da oyun kontrolünü elinde tutan kırmızı beyazlılar, bu periyodu da 30-4 kazanarak karşılaşmanın ilk yarısını 50-9 önde kapattı. İkinci devrenin üçüncü periyodunu ise 20-4 gibi sayı farkıyla geçen 7 Ocak Engelliler, dördüncü ve son periyodu 28-6 kazanarak, maçın skorunu ilan eden 7 Ocak Engelliler maçın kazanan takımı oldu: 98-19

Maçın ardından açıklama yapan 7 Ocak Engelliler Kulüp Antrenörü Muttalip ALTUN: “Takımın morali açısından güzel bir maç oldu. Rakibimize misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Antakya takımı eskiden çok güçlü bir takımdı. İnşallah önümüzdeki yıllarda yine eski gücüne kavuşur” dedi.

Önümüzdeki hafta Siverek Engelliler takımıyla oynayacaklarını belirten Altun, “Gruptan çıkmak istiyorsak, bizim için her maç final anlamında. Onun için kolay maçımız yok” şeklinde konuştu.

Ali Celal KAYMAK